دستی

پنجره دوجداره فولکس واگنی

نحوه باز و بست شدن پنجره فولکس واگنی

از کارآمدترین و بهینه ترین حالت های بازشو که معماری بهینه سازی فضای ساختمان را در کنار عایق بندی مناسب انجام می دهد، پنجره دوجداره فولکس واگنی است. در کنار حرکت کشویی این نوع  پنجره از عایق بندی بالایی برخوردار است. قیمت پنجره فولکس واگنی در کنار یراق آلات تک حالته و دوحالته بسته به عرض و ارتفاع قسمت یراق خوراز قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. این نوع یراق را می توان در پنجره دوجداره وین تک و پنجره دوجداره ویستابست و حتی در تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب نیز استفاده کرد.

سه حالت ساکن و متحرک پنجره دوجداره فولکس واگنی (Tilt & Slide) در تصاویر زیر مشخص شده است. در حالت بسته، این پنجره کاملا به قسمت فریم چسبیده و از ورود گردوغبار و دیگر آلودگی ها جلوگیری می کند.

با حرکت دادن ۹۰ درجه ای دستگیره، پنجره فولکس واگنی از قسمت بالا(مانند پنجره دوحالته) باز می شود، که ما می توانیم هوای مطبوع خارج از منزل را در کنار خروج هوای داخل داشته باشیم. در انتها با فشردن دستگیره به سمت بالا(۴۵ درجه)، اهرم های کشویی از حالت قفل بودن خارج شده و پنجره UPVC مانند حالت کشویی به سمت چپ یا راست باز می شود. برای بستن نیز با کشیدن لنگه بازشو تا انتها، ریل قسمت زیرین، لنگه بازشو را به سمت خود کشیده و به حالت بازشو از بالا تبدیل می شود. در آخر با چرخاندن دستگیره، لنگه بازشو به سمت داخل کشیده شده و کاملا بسته می شود.